KLUBBMESTERSKAPET I LANGSJAKK: RUNDE 5

Arkivfoto

Runde 5 i klubbmesterskapet i langsjakk ble spilt ferdig i dag. På forhånd hadde Svein og Martin vunnet sine partier mot Håkon og Werner, så det gjenstod kun fire partier. Størst spenning var det knyttet til partiet mellom Vladimir og Jon Fredrik. Der vant sistnevnte i det som ble et langt parti. For Kjetil på bord 3 ble det enkelt da Jim dessverre ikke møtte opp. Vi oppfordrer våre medlemmer til å lese E-POST som blir sendt ut. Følg ellers med på hjemmesiden!! I de to siste partiene ble det seier til Nicolai over Ervin, mens Geirr tok en etterlengtet seier over Daniel.

I gruppen under 1000 var det en del forfall i dag. De utsatte partiene blir spilt i løpet av uken. I de to partiene som ble spilt, vant Kenneth oppskriftsmessig mot Johan, mens Sindre vant over Vegar. Siste runde trekkes når utsatte partier er unnagjort.