Landsturneringen 2019: Geirr stiller til start

Årets store høydepunkt for veldig mange sjakkspillere starter førstkommende lørdag. Landsturneringen 2019 blir arrangert i Larvik, 5.-13. Juli, med godt over 500 deltakere til start. Sortland Sjakklubb er ikke den klubben som har flest deltakere på startstreken, men Geirr tar turen sørover for å konkurrere i Klasse 4. I en alder av 70 år skulle man tro at Geirr hadde deltatt tidligere, men dette blir faktisk den store ilddåpen for han. Vi ønsker vår gode sjakkvenn masse lykke til!

Vi vil underveis i mesterskapet komme tilbake med rapporter fra Larvik.

Sjakkforbundets kongress 7. juli

I tillegg til å spille er Geirr klubbens representant under årets kongress. Som de fleste har fått med seg så skal det stemmes over forslaget om å inngå en sponsoravtale med spillgiganten Kindred. Temaet har over lengre tid vært meget betent, men nå skal det altså avgjøres. Sortland Sjakklubb har hatt en avstemning på bakrommet, der flertallet har bestemt at vår representant skal stemme Nei til forslaget om å inngå en slik avtale. Det blir garantert en spennende kongress med flere problemstillinger!

Diverse lenker

Landturneringens hjemmeside
Live-partier (Eliteklassen starter 5. juli)
Resultatlister