Sortland Sjakklubb på Lichess

Flere og flere av oss spiller til daglig sjakk på internett. En av tilbyderne på nett heter Lichess. Det er gratis, fri for reklame og åpent for alle. Vi har opprettet et eget lag hos Lichess, som selvsagt heter «Sortland Sjakklubb». Der kan klubbens medlemmer melde seg inn, og med det få oversikt over de andre i klubben som spiller online. Det er også eget forum, der klubbens medlemmer kan debatere verdensproblemer eller bare vise frem et vakkert sjakkparti. Prikken over i’en er at vi kan arrangere interne klubbturneringer der. De trenger ikke vare mer enn 60 minutter og kan ha forskjellig betenkningstid hver gang.

Tilslutt vil vi legge til at Lichess er ikke ment for å overta noen form for sjakk i klubben. Vi skal selvsagt arrangere de tradisjonsrike klubbturneringene på vanlig vis!

Meld deg inn her!